Genel Bulut

Bakım Anlaşması

Firmanızı olası zararlardan ve vakit kaybından korur, verilerinizin ve işlerinizin güvende olmasını sağlar.

Teknik Danışmanlık
sunucu-depolama

Genel Bulut Çözümleri

Genel bulut, bulut bilişimin en tanınmış modelidir. Burada, bulut hizmetleri, bir araya toplanan ve sanallaştırılmış bir ortamda sağlanan paylaşılan fiziksel kaynaklar kullanılarak oluşturulur.

Genel Bulut

Bu hizmetlere İnternet gibi halka açık bir ağ üzerinden erişilebilir. Genel bulutlar söz konusu olduğunda, birden çok müşteriye hizmet sağlamak için aynı paylaşılan altyapı kullanılır.

Genel bulutlar, depolama ve hesaplama hizmetlerinin internet üzerinden web uygulamaları ve hizmetleri aracılığıyla self servis temelinde dinamik olarak sağlanmasını sağlar.

Genel bulut modelinin örnekleri arasında çevrimiçi yazılım uygulamaları, bulut barındırma, bulut depolama hizmetleri ve bulut tabanlı geliştirme ortamları bulunur.

Comel Genel Bulut Hizmeti

Esneklik

Genel bulut hizmetlerine herhangi bir internet özellikli cihazdan erişilebilir ve neredeyse tüm bilgi işlem gereksinimlerini karşılayabilir.

Güvenilirlik

Genel bulut oluşturmada yer alan çok sayıda sunucu, veri depolama, uygulama ve ağ, birkaç fiziksel bileşenin arızalanmasının bulut hizmetlerinin performansını etkilememesini sağlar.

Ölçeklenebilirlik

Genel buluttaki bulut kaynaklarına isteğe bağlı erişim, üzerlerinde çalışan uygulamaların etkinlikteki dalgalanmalara sorunsuz bir şekilde yanıt vermesini sağlar.

Maliyet verimliliği

Daha yüksek kaynak seviyelerine erişim, merkezi operasyon ve paylaşılan kaynak yönetimi ile genel bulut hizmetleri, ölçek ekonomisi yoluyla maliyet verimliliği sağlar.

Kullandıkça öde ücretlendirme modeli

Bu hizmet modeli, müşterilerin gerekli kaynaklara erişmesini ve yalnızca kullanım başına ödeme yapmasını sağlar.

Konumdan bağımsızlık

Genellikle üçüncü taraf sağlayıcılar tarafından barındırılan genel bulut hizmetleri, konumdan bağımsızdır ve BT altyapısına uzaktan erişim sunar.

Comel Genel Bulut Çözümleri

İşiniz büyüdükçedaha karmaşık BT ihtiyaçlarına da ihtiyacınız olacak.

COMEL, bu nihai iş büyümesine hazırlanmanıza yardımcı olabilir. Bu şekilde, işletmenizin büyümesi için gereken yazılım ve donanıma sahip  olursunuz .

COMEL, üst düzey ortak yerleşim hizmetleri sağlarken seyahat maliyetleri ve sermaye giderleri gibi olumsuz yanları en aza indirir. Tüm donanım yaşam döngüsü yönetimini yürütmek için bir destek ekibi (bir Ağ Mimarı ve Dağıtım Mühendisi dahil) ve ortamınızı uzaktan yönetmek için araçlar sağlar. Hem rutin donanım yönetimini hem de gece geç saatteki acil durumları Comel’e bırakarak, seyahat masraflarını ortadan kaldırın ve BT personelinizi daha etkili faaliyetlere odaklanmaları için serbest bırakın.

COMEL, sizi başarıya hazırlamanın yanı sıra çalışanlarınızı da eğitebilir. 

Bu şekilde, çalışanınız ilerlemek ve işinizin büyümesine yardımcı olmak için ihtiyaç duydukları her şeye sahip olur.

İster yön değiştiriyor olun ister birleşme veya devralma yaşıyor olun, COMEL sürece yardımcı olabilir. Bu şekilde, üretkenliği ve verimliliği yavaşlatan gecikmeler yaşamak konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

COMEL ile işinizi, sektördeki en iyilerle inşa edebilirsiniz  . 

Bakım Anlaşması

Firmanızı olası zararlardan ve vakit kaybından korur, verilerinizin ve işlerinizin güvende olmasını sağlar.

Teknik Danışmanlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir