Özel Bulut Çözümleri

Üçüncü taraf sağlayıcının veri merkezi tesisinde sunucularınız ve diğer bilgi işlem donanımları için alan kiralama uygulamasıdır.

Hiçbir Yatırım Maliyeti Yapmadan İhtiyacınız Kadar Kullanın, Kullandığınız Kadar Ödeyin

Özel Bulut

Tipik olarak, ortak yerleşim hizmetleri, her şeyin bulunduğu binanın yanı sıra ağ oluşturma, fiziksel güvenlik, yedekli güç ve yedek soğutma bileşenlerini içerir ve bunlar daha sonra müşteri tarafından sağlanan sunucuları ve depolamayı destekler.

Bir ortak yerleşim veri merkezine güvenmek, kendi tesisinizi inşa etmek ve bakımını yapmak için sermaye harcamalarını ortadan kaldırmanıza ve fiziksel sunucularınızın sahipliğini korumanıza ve tam kontrolüne sahip olmanıza olanak tanır. 

Neden Özel Bulut Colocation?

Tesisler

Colocation, BT donanımınız için sağlayıcının veri merkezinde yer sağlar. Bu tesisler tipik olarak güvenilirlik açısından denetlenir ve ekipmanınız için raflar, kabinler ve kablo tavaları içerir.

Fiziksel güvenlik

Çoğu ortak yerleşim merkezi, yerinde güvenlik görevlileri, 24x7x365 gözetim ve biyometrik yetkilendirme dahil olmak üzere yüksek düzeyde fiziksel güvenlik sağlar.

Güç

Colocation veri merkezlerinde tipik olarak tesise bağlı olarak değişen düzeylerde yedeklilik ve / veya pil yedekleme sistemleri veya kesintisiz güç kaynakları olan yedekleme jeneratörleri bulunur.

Soğutma

Colocation hizmetleri, donanımınızı korumak için tipik olarak yedekli HVAC sistemleri ve soğutucu yapılandırmaları (örneğin santrifüjlü soğutucular, soğutma kuleleri ve su döngüsü pompaları) dahil olmak üzere soğutma sistemleri sağlar.

Comel Özel Bulut Çözümleri

İşiniz büyüdükçe, daha karmaşık BT ihtiyaçlarına da ihtiyacınız olacak.

COMEL, bu nihai iş büyümesine hazırlanmanıza yardımcı olabilir. Bu şekilde, işletmenizin büyümesi için gereken yazılım ve donanıma sahip  olursunuz .

COMEL, üst düzey ortak yerleşim hizmetleri sağlarken seyahat maliyetleri ve sermaye giderleri gibi olumsuz yanları en aza indirir. Tüm donanım yaşam döngüsü yönetimini yürütmek için bir destek ekibi (bir Ağ Mimarı ve Dağıtım Mühendisi dahil) ve ortamınızı uzaktan yönetmek için araçlar sağlar. Hem rutin donanım yönetimini hem de gece geç saatteki acil durumları Comel’e bırakarak, seyahat masraflarını ortadan kaldırın ve BT personelinizi daha etkili faaliyetlere odaklanmaları için serbest bırakın.

COMEL, sizi başarıya hazırlamanın yanı sıra çalışanlarınızı da eğitebilir. 

Bu şekilde, çalışanınız ilerlemek ve işinizin büyümesine yardımcı olmak için ihtiyaç duydukları her şeye sahip olur.

İster yön değiştiriyor olun ister birleşme veya devralma yaşıyor olun, COMEL sürece yardımcı olabilir. Bu şekilde, üretkenliği ve verimliliği yavaşlatan gecikmeler yaşamak konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

COMEL ile işinizi, sektördeki en iyilerle inşa edebilirsiniz. 

İşinizi Buluta Taşıyalım Güvenli ve Efektif Olsun