Hibrit Bulut Çözümleri

Hibrit bulut, bir veya daha fazla genel bulutun özel bir bulut platformuyla kombinasyonunu ifade eder. 

Hiçbir Yatırım Maliyeti Yapmadan İhtiyacınız Kadar Kullanın, Kullandığınız Kadar Ödeyin

Hibrit Bulut

Bir hibrit bulut , farklı işlevleri gerçekleştirmek için iki platform arasında düzenleme ile hem şirket içi özel bulut hizmetlerini hem de üçüncü taraf genel bulut hizmetlerini kullanır . Hassas olmayan işlemler genel bulut hizmetleri kullanılarak gerçekleştirilirken, tüm hassas işlemler için özel bulut kullanılmaktadır.

Hibrit bulut durumunda, veriler özel bulutta güvenli bir şekilde saklanırken, genel bulut verilere bağlı uygulamaları çalıştırmak için kullanılır. Uygulama dağıtımını basitleştirmenin yanı sıra, hibrit bulutlar daha fazla çeviklik sağlar, iş akışı süreçlerini iyileştirir ve sermaye giderlerini azaltır.

Hibrit bulut, özel ve genel bulutlar arasında erişim ve etkileşimi sağlamak için API uyumluluğu ve sağlam ağ bağlantısı gerektirir.

Comel Hibrit Bulut Hizmeti

Ölçeklenebilirlik

Hassas olmayan işlevlerin genel buluta taşınması, müşterilerin sorunsuz ölçeklenebilirliğe ulaşmasını sağlarken aynı zamanda özel bulut üzerindeki talepleri de azaltır. Platformların ve altyapı bileşenlerinin ölçeklenebilirliği, daha hızlı yanıt süreleri, daha düşük TCO ve daha yüksek son kullanıcı memnuniyeti sağlar

Esneklik

Müşteriler, hibrit bulutun sunduğu esneklik sayesinde farklı operasyonel yolları keşfedebilir ve veritabanları ile uygulamalarını verimli bir şekilde yönetebilir.

Güvenlik

Hibrit bulut modeli, yalnızca hassas işlemler için gereken güvenliği sağlamakla kalmaz, aynı zamanda uygun olan yerlerde veri işleme ve depolama düzenleme gereksinimlerini de karşılar.

Maliyet verimliliği

Hibrit bulutlar, hassas işlemlerin güvenliğinden ödün vermeden merkezi yönetim aracılığıyla daha fazla maliyet verimliliği sağlar.

 

Comel Hibrit Bulut Çözümleri

İşiniz büyüdükçe, daha karmaşık BT ihtiyaçlarına da ihtiyacınız olacak.

COMEL, bu nihai iş büyümesine hazırlanmanıza yardımcı olabilir. Bu şekilde, işletmenizin büyümesi için gereken yazılım ve donanıma sahip  olursunuz .

COMEL, üst düzey ortak yerleşim hizmetleri sağlarken seyahat maliyetleri ve sermaye giderleri gibi olumsuz yanları en aza indirir. Tüm donanım yaşam döngüsü yönetimini yürütmek için bir destek ekibi (bir Ağ Mimarı ve Dağıtım Mühendisi dahil) ve ortamınızı uzaktan yönetmek için araçlar sağlar. Hem rutin donanım yönetimini hem de gece geç saatteki acil durumları Comel’e bırakarak, seyahat masraflarını ortadan kaldırın ve BT personelinizi daha etkili faaliyetlere odaklanmaları için serbest bırakın.

COMEL, sizi başarıya hazırlamanın yanı sıra çalışanlarınızı da eğitebilir. 

Bu şekilde, çalışanınız ilerlemek ve işinizin büyümesine yardımcı olmak için ihtiyaç duydukları her şeye sahip olur.

İster yön değiştiriyor olun ister birleşme veya devralma yaşıyor olun, COMEL sürece yardımcı olabilir. Bu şekilde, üretkenliği ve verimliliği yavaşlatan gecikmeler yaşamak konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

COMEL ile işinizi, sektördeki en iyilerle inşa edebilirsiniz  . 

İşinizi Buluta Taşıyalım Güvenli ve Efektif Olsun